Idag den 16/2 fyller HAN 5 år. Vår äskade kärleksklimp. <3 Han som kom och vände upp och ner på min världsbild på ett oerhört positivt sätt och som lärt mig så mycket om vad som är viktigt och verkligt genom sin närvaro. Tänk att Han är en helande hjärtöppnar hund, ett sändebud från universum som kom i direktkontakt med min själ. Jag kan inte förklara allt magiska som hänt sedan den dag han blev vår på något annat sätt. Känns nästan som om en väg till universums oändliga portal blivit synlig, kännbar och även nåbar i djupet av mitt hjärta.
”Allting har en plats. Allting har en mening! Det är vår värld. EN VÄRLD FULL AV LIV!”
Livet är magiskt. Världen är full av mirakel. Så är det bara! Men vi förmår kanske inte alltid att se det.

Grattis på födelsedagen Simba du är helt fantastisk och idag hurrar och firar vi dig något alldeles extra ”The king of love”! Kan inte riktigt fatta att du redan fyller 5 år ändå känns det som jag känt dig en hel livsstid och mer där till!
Du kom med budskapet att KÄRLEKEN finns i allt och att vi alla är sammankopplade via den universella kärlekskraften. Du sprider kärlek och ljus varje dag. Älskar dig oändligt! <3
Från den stunden vi kom hit till Jorden
Vi möttes av sol ovanför
Finns mycket mer än det du och jag ser
Mycket mer än vi känner och hör
En kärlek som är oändlig
Men så lite som vi kan förstå
Och den sol som gick ner
Någon annanstans ger
ett gryningsljus att förlita sig på
I en värld full av liv
Allt förenas här
Som en cirkel sluts
Av kärlekskraft
Alla har en plats
Allting har en mening
Det är vår värld
En värld full av liv
